Отборът на Арда се наложи с 4:1 над Славия в контролна среща от подготовката преди началото на новия сезон в efbet Лига. Двубоят се игра в Банско, където "белите" са на лагер, а двата тима се бяха разбрал срещата да бъде с намалени полувремена - три полувремена по 30 минути. Георги Йомов изведе Славия напред, а в края на първата част Александър Георгиев възстанови равенството. През втората част Иван Коконов оформи обрата. В 85-ата и в 90-ата минута пък каращия проби Андрия Бубняр се разписа на два пъти, за да оформи крайното 4:1.

Първата добра възможност в двубоя бе за Арда, когато Спас Делев центрира от свободен удар и изпрати топката в наказателното поле, където обаче съотборниците му се разминаха с кълбото.

"Белите" се активизираха и поеха инициативата в срещата. След около 20 минути игра Васил Симеонов бе принуден да опазва мрежата си след удар на Цветелин Чунчуков, а малко по-късно последва нов удар от страна на символичните домакини, който обаче не бе в очертанията на вратата.

Георги Йомов получи топката след центриране и с мощен удар простреля Васил Симеонов и изведе "белите" напред в резултата, а малко по-късно Александър Георгиев овладя центриране на Радослав Василев и възстанови равенството след страхотно попадение с глава.

Пет минути след подновяването на играта "белите" опитаха отново да поведат в резултата, но ударът на Филип Кръстев рикошира в противников защитник и излезе в корнер, от който не произлеез нищо опасно.

Двайсетина минути по-късно Иван Коконов оформи обрата за Арда, пращайки топката в мрежата на Иван Дерменджиев.

В третата част Арда вкара още два гола. Дошлият на проби Андрия Бубняр се разписа на два пъти, за да оформи крайното 4:1.

Така кърджалийци записаха втора победа от началото на подготвителния си лагер в Разлог, след като преди няколко дни надвиха Септември Симитли. За момчетата на Златомир Загорчич пък това бе първа проверка от подготовката, като сега предстои нова контрола, срещу неизвестен засега съперник.

СЛАВИЯ  АРДА  КР 1:4
1:0 Георги Йомов
1:1 Александър Георгиев
1:2 Иван Коконов

1:3 Андрия Бубняр

1:4 Андрия Бубняр

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Славия: Георги Петков, Христо Иванов, Милен Гамаков, Томислав Папазов, Ертан Томбак, Венцислав Бенгюзов, Филип Кръстев, Георги Йомов, Димитър Стоянов, Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков

Треньор: Златомир Загорчич

Арда:  Васил Симеонов, Пламен Крумов (к), Милен Стоев, Матеус Леони, Александър Георгиев, Милен Желев, Лъчезар Котев, Емил Мартинов, Румен Руменов, Радослав Василев, Спас Делев