Отборът на Арда Кърджали победи Витоша Бистрица с 2:0 в първи сблъсък от 17-тия кръг на efbet Лига. Радослав Василев отбеляза и двете попадения в 22-ата и в 48-ата минута. Тимът на Стамен Белчев заслужено се поздрави с трите точки, след като напълно контролираше развоя на срещата през всичките 90 минути. Мачът предложи повече битка отколкото голови положения, може би и заради условията на терена. Срещата се игра на доста тежък терен заради силния дъжд, който се изливаше над стадион "Локомотив" в Пловдив.

С тази победа Арда събира актив от 25 точки и поне временно изправарва тима на Славия на петата позиция. Витоша остава последен с едва 4 точки. В следващия кръг футболистите на Стамен Белчев отново ще играе в Пловдив, но този път като гост на летящия високо Локомотив. Бистричани пък приемат Дунав.

Първият изстрел към една от двете врати на наводнения терен в Пловдив дойде в 8-ата минута. Отправи го Иван Коконов, но Християн Василев успя да избие. Кристиян Кочилов стреля силно от дъгата на наказателното поле десет минути по-късно, но високо над вратата.

Домакините откриха резултата в 22-ата минута. Арда изпълни първия си корнер в двубоя, но Купенов успя да изчисти. Последва още един ъглов удар от другата страна, изпълнен от Иван Коконов. В наказателното поле Лъчезар Котев и Евгени Зюмбулев не се разбраха и Радослав Василев се възползва и с глава насочи топката във вратата на Християн Василев за 1:0.

В 48-ата минута Арда стигна до второ попадение. Александър Георгиев беше изведен добре отляво и изпревари Венцислав Бонев, след което отправи центриране успоредно на вратата на Витоша и Ради Василев засече за 2:0.

В 62-ата минута защитникът на Витоша Тодор Гочев опита изстрел от дистанция, но прекалено неточно

Десет минути преди края на срещата Евгени Зюмбулев засече центриране от пряк свободен удар в наказателното поле на Арда, но за негово съжаление топката срещна напречната греда.

В 88-ата минута Георги Купенов засече с глава топката сред центриране от корнер, но Иван Караджов. Секунди след това Илиша Сам отправи точен удар, но в ръцете на Християн Василев.

В добавеното време на срещата Даниел Кутев отправи хубав изстрел по посока вратата на Караджов, но стражът успя да боксира. В последните секунди на мача и Лъчезар Котев стреля, но в аут.

АРДА – ВИТОША БИСТРИЦА 2:0

1:0 Радослав Василев 22'

2:0 Радослав Василев 48'

Стартови състави на двата отбора:

АРДА (4-2-3-1): 1. Иван Караджов (к), 22. Атанас Кръстев, 25. Матеус Леони, 24.Илиас Хасани, 5. Зоран Гаич, 27. Емил Мартинов, 33. Дарен Сидоел, 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 17. Иван Коконов, 99. Радослав Василев

Старши треньор: Стамен Белчев

ВИТОША БИСТРИЦА (5-4-1): 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 3. Евгени Зюмбулев, 5. Венцислав Бонев (к), 7. Кристиян Кочилов, 10. Георги Амзин, 23. Емил Гъргоров, 24. Георги Купенов, 80. Лъчезар Котев, 93. Атанас Кабов, 99. Ваньо Иванов

Старши треньор: Енгибар Енгибаров

Главен съдия: Николай Колев, град София