Берое загуби с 1:3 от Арда в контролна среща, играна на Спортна база "Берое". Жуниньо откри резултата, а Фал изравни. Автогол на Бакер и попадение на Тонислав Йорданов от дузпа дадоха нови два гола преднина за гостите.

Арда имаше първото сериозно положение в мача и то дойде още в първата минута, когато Йорданов излезе сам срещу Бакер, но стражът отрази удара на нападателя.

Серкан Юсеин пробва да прехвърли излезлият Караджов с удар от центъра в 3 - та минута, но вратарят на гостите със сетни усилия успя да избие в корнер.

Резултатът бе открит в 7-ата минута, когато Бакер не успя да изчисти добре една топка, тя се удари в тялото на Жуниньо и влезе в мрежата.

Берое изравни пет минути по-късно, когато Божидар Пенчев центрира в наказателното поле, а Фал прати топката в мрежата след удар с глава.

В 28-ата минута Кукула бе изведен зад отбраната и шутира, но Караджов се намеси и отрази удара.

Две минути след това Арда отново излезе напред в резултата. Топката бе центрирана остро от левия фланг, а Бакер не успя да се намеси добре и топката влезе в мрежата.

Берое Арда

източник: Официален сайт на Арда - fcarda.bg

В 58-ата минута Йорданов бе съборен в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият и реализира за 3:1.

До края на срещата двата тима намалиха темпото и играта бе предимно в средата на терена.

Берое: Нордин Бакер (35′ – Генадий Ганев, 62′ – Иван Гошев), Александър Василев (62′ – Кийлън Лебон), Георги Динков (75′ – Мирослав Енчев), Омар Сако (46′ – Камен Хаджиев), Джуниет Али, Серкан Юсеин, Божидар Пенчев, Симеон Мечев (46′ – Александър Цветков), Илиян Стефанов (62′ – Христо Митев), Кукула (62′ – Мартин Камбуров), Алиун Фал (62′ – Абубакар Тунгара).

Арда: Караджов, Рубежич, Петков, Георгиев, Желев, Котев, Юруков, Коконов, Йорданов, Тилев, Жуниньо