Капитанът на Локомотив Пловдив Димитър Илиев се завърна от първата минута за „смърфовете” след контузия и бе в основата на успеха с 2:0 на своите над Арда във визитата на пловдивчани в Кърджали. Илиев подаде в 47-ата минута за Кристиан Илич, който откри резултата, а седем по-късно наказа безобразна грешка в защитата на „сините”, за да спомогне на „смърфовете” да се затвърдят в Топ 3 в efbet Лига и да отдалечат съботния си съперник от челната тройка.

Guner Shukru / LAP.bg
22 снимки

Локо вече е втори с 43 точки, колкото има и ЦСКА, но „червените” са с мач по-малко. Арда, от своя страна, остана четвърти с 38 точки, а петият Берое има 33, но също е с мач пасив. Арда пък записа първа загуба на своя стадион в шампионата от 2018-а година насам, като последното поражение за тима на "Арена Арда" датира от 28 октомври 2018-а, когато Царско село сразява тима с минималното 0:1.

Отзивите след мача:

Митко Илиев: Гоним второто място

Тунчев: В първите минути ни беше трудно

Киров: Допуснахме елементарни голове​

Арда Локомотив Пловдив

източник: sofascore.com

Срещата на "Арена Арда" започна равностойно, като двата отбора се изчакваха в първите няколко минути. Полека-лека обаче домакините започнаха да притискат своя съперник, а в 20-ата минута Салинас блокира удар на Спас Делев по диагонала. В 25-ата минута Малембана отправи страхотен удар от фаул, но Иван Караджов показа страхотен рефлекс и изби в ъглов удар.

След 31 минути игра Бирсент Карагарен центрира отдясно в наказателното поле на Арда за Георги Минчев, чийто удар с глава не затрудни Иван Караджов. Четири по-късно Кристиан Илич продължи с пета за Димитър Илиев в наказателното поле на тима от Кърджали, а капитанът на "смърфовете" шутира по диагонала, ала Караджов боксира встрани.

Гостите създадоха чудесно нападение на старта на втората част и в 47-ата минута откриха резултата. Момчил Цветанов подаде на Лукас Салинас, който изведе вляво на наказателното поле Димитър Илиев. Капитанът на "смърфовете" видя Кристиан Илич, който шутира, топката рикошира в крака на Александър Георгиев, но с помощта на напречната греда попадна във вратата на Караджов - 0:1 за Локо.

В 54-ата домакините направиха кошмарна грешка в защита и регистрираха втори гол във вратата си. Александър Георгиев върна назад към Никола Таравел, който нито отигра, нито се разбра в наказателното поле с вратаря Караджов. Димитър Илиев открадна топката, излъга стража на Арда и с лекота удвои актива за гостите - 0:2.

В 65-ата Спас Делев опита удар посока вратата на Пиргов, но Карагарен подложи крака си на пътя на топката. Локомотив контролира развитията по терена след отбелязването на втория гол, докато домакините заиграха припряно в хода на последвалите минути. В 69-ата Бирсент Карагарен опита да затрудни Иван Караджов, а стражът на Арда с дясната си ръка отклони топката от вратата си.

В 73-ата Спас Делев центрира от малък ъгъл след свободен удар, а с топката се разминаха Таравел, Коконов и Тонислав Йорданов, макар Илко Пиргов да увисна след подаването на офанзивния играч от село Ключ.

FT / АРДА 0:2 ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ

0:1 Кристиан Илич (47)

0:2 Димитър Илиев (54)

Рефер: Георги Димитров (София)

Стадион: "Арена Арда" (Кърджали)

Стартови състави:

Арда: 12 Иван Караджов 9 Спас Делев 11 Александър Георгиев 13 Никола Таравел 17 Иван Коконов 20 Деян Лозев (84' - Милен Желев) 24 Алекс Петков 🟨 (53' - Иван Тилев) 27 Емил Мартинов 71 Пламен Крумов 80 Лъчезар Котев (61' - Румен Руменов) 98 Тонислав Йорданов

Треньор: Николай Киров

Локомотив Пд: 1 Илко Пиргов 61 Динис  Алмейда 5 Дейвид Малембана 4 Кристиан Гомис 🟨 16 Лукас Салинас (75' - Парвиз Умарбаев) 34 Петър Витанов 7 Момчил Цветанов 9 Бирсент Карагарен 6 Кристиан Илич (90' - Николай Николаев) 14 Димитър Илиев 🟨 (86' - Конър Руан) 10 Георги Минчев