Ботев Враца и Арда Кърджали завършиха 0:0 в първа среща от 5-ия кръг на efbet Лига. Домакините играха с човек повече почти цяло второ полувреме, но и това не им помогна да запишат първа победа след гръмкия успех на старта над шампиона Лудогорец. Капитанът на Арда Пламен Крумов със сигурност е най-щастлив от спечелената точка, тъй като остави отбора си с 10 души в 48-ата минута.
Мачът започна с по-активна игра на гостите, които пропуснаха да поведат още в 6-ата минута. Светослав Ковачев получи добро подаване на десния фланг и влезе на скорост към наказателното поле на домакините. Последва пас към връхлитащия Ради Василев, който стреля без забавяне, но топката профуча над вратата.

Домакините отговориха с два удара на Даниел Генов и Том, но те не застрашиха вратата на Васил Симеонов. Арда продължи да е по-агресивният отбор и това доведе до ново положение пред вратата на съперника в 22-ата минута. Стражът на врачани Красимир Костов обаче не позволи да се стигне до попадение, избивайки с ефектен плонж удар на Иван Коконов.

Треньорът на Ботев Вр Антони Здравков влезе във фокуса на рефера Николай Йорданов в 41-ата минута. Наставинкът на домакините реагира бурно на една неотсъдена според него засада и  това му донесе жълт картон.

Втората част започна с голяма глупост на капитана на Арда Пламен Крумов. В 48-ата минута той остави отбора си с 10 души, след като получи втори жълт картон и бе изгонен. Защитникът извърши безсмислен фаул срещу Даниел Генов, като в края на първата част бе предупреден официално за неспортсменска игра.

Численото неравенство на терена провокира треньора на врачани да направи две промени в състава си и на терена едновременно се появиха Петър Атанасов и Чавдар Ивайлов. Вместо чаканото съживяване в играта на домакините, се стигна до опасно положение пред тяхната врата в 62-ата минута. Националът Светослав Ковачев шутира от границата на наказателното поле, но топката премина покрай вратата.

Последните 10 минути бяха за врачани, но така и не успяха да стигна до попадение. В 82-ата минута Петър Атанасов центрира от корнер в наказателното поле, където най-високо скочи Илия Миланов, но топката премина над вратата. Две минути преди края прострелно центриране на Атанас Зехиров отдясно хвана неподготвена защитата на Арда, но Домовчийски и Генов се разминаха с топката във вратарското поле.

Макар и с човек по-малко, пред Арда също се откри една възможност в 82-ата минута. Ради Василев увлече няколко защитници и върна към Емил Мартинов, но ударът му от близо 25 метра не намери очартанията на вратата.

БОТЕВ ВР - АРДА 0:0

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов - 24. Алассане Н Диайе, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев - 81. Атанас Зехиров, 23. Владислав Узунов, 8. Педро Лагоа, 88. Уелингтон - 9. Даниел Генов, 11.  Юлиан Ненов, 30. Валери Домовчийски-капитан

Треньор Антони Здравков

АРДА: 36. Васил Симеонов - 24. Ребин Сулака, 71. Пламен Крумов-капитан, 5. Петко Ганев - 20. Деян Лозев, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 19. Румен Руменов - 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 99. Радослав Василев