Черно море победи Арда с 3:0 в мач от 10-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" успяха да реализират две попдения в средата на първото полувреме чрез Евгений Сердюк и Влатко Дробаров, а след почивката Стефан Велев оформи крайния резултат.

lap.bg
19 снимки

Варненци прекъснаха негативната си серия от четири поредни двубоя без победа.

Двата тима стартираха в спокойно темпо и в първите минути на двубоя липсваха головите опасности. "Моряците" все пак бяха по-активният отбор и във 2-ата минута удар на Леандро Андраде бе блокиран.

В 13-ата минута се стигна до най-чистото положение за домакините, след като Жуниньо получи в наказателното поле и отправи изстрел в близкия ъгъл, но Иван Дюлгеров се намеси решително.

Малко след това главният съдия и колегите му преглеждаха ситуация за червен картон на Илия Юруков, но реферите взеха решение, че не трябва да отстранят халфа.

В 24-ата минута вратарят на "моряците" отново трябваше да се намесва след далчене изстрел на Спас Делев.

Пет минути по-късно гостите откриха резултата. Леандро Андраде организира великолепна атака, след което комбинира отлично с едно с Евгений Сердюк, след което нападателят реализира.

Веднага след попадението Иван Караджов трябваше да избива решително в ъглов удар. След последвалият корнер Черно море удвои преднината си. Пабло Гарсия центрира в наказателното поле, където Влатко Дробаров бе над всички и с глава реализира в долния десен ъгъл.

В 37-ата минута Иван Коконов подаде към Жуниньо в наказателното поле, където бразилецът стреля с глава, но покрай вратата.

Минута преди края на първото полувреме домакините удариха гредата, след като Жуниньо стреля с глава и Иван Дюлгеров не прецени летежа на топката, и кълбото срещна левия страаничен стълб.

Веднага след това Евгений Сердюк бе изведен в наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, пращайки топката покрай вратата.

На почивката Георги Чиликов направи една промяна по състава си, включвайки в игра Румен Руменов на мястото на Илия Юруков. Домакините стартираха агресивно втората част, но не успяха да затруднят вратаря на гостите.

В 50-ата минута Васил Панайотов изведе Стефан Велев зад гърба на защитата. Халфът овладя и хлднокръвно реализира в мрежата на Иван Караджов. Главният съдия и колегите му провериха ситуацията с ВАР, след което зачетоха попадението.

Три минути след попадението гостите нацелиха и гредата. Васил Панайотов овладя на гърди на границата на наказателното поле и стреля от въздуха, след което топката срещна десния страничен стълб.

В 60-ата минута Иван Караджов се намеси решително след изстрел в близкия ъгъл на Леандро Андраде.

Домакините опитаха да притиснат съперника си и в 74-ата минута получиха фаул на границата на наказателното поле. Спас Делев застана зад топката, но нападателят стреля в стената. До края на двубоя Арда пртисина съперника си, но гостите не позволиха вратата им да бъде застрашена.

АРДА - ЧЕРНО МОРЕ 0:3

0:1 Евгений Сердюк 29'

0:2 Влатко Дробаров 31'

0:3 Стефан Велев 50'

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

АРДА: Иван Караджов, Милен Желев, Алекс Петков, Пламен Крумов, Александър Георгиев, Илия Юруков, Лъчезар Котев, Иван Коконов, Спас Делев, Жуниньо, Тонислав Йорданов

Треньор: Георги Чиликов

ЧЕРНО МОРЕ: Иван Дюлгеров, Цветомир Панов, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Мартин Дичев, Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Велислав Василев, Стефан Велев, Леандро Андраде, Евгений Сердюк

Треньор: Илиан Илиев