Лудогорец победи с 5:1 Арда в мач от третия кръг на efbet Лига. В първата част за „орлите“ се разписаха Сон и Квадво Дуа. През второто полувреме пък това направиха Руан Круз и Спас Делев. За тима от Кърджали пък Феликс Ебоа върна един гол в самия край. Така българският шампион спечели трите точки у дома.

Георги Дерменджиев пък успя да ротира добре състава, като в титулярния състав на Лудогорец имаше цели осем промени. Причината, разбира се, е участието в квалификациите за Шампионска лига. На разградчани им предстои гостуване на Карабах в третия предварителен кръг на 6-и август.

В българското първенство тимът има 6 точки след две победи и заема третото място с мач по-малко.

Арда пък записа второ поражение от началото на сезона и към момента има актив от 3 пункта. За тима от Кърджали предстои домакински мач с Хебър на 9-и август.

start-photo.bg
62 снимки

Лудогорец започна отлично с ранен гол. В 8-ата минута Педро Нареси намери Дени Групер отляво. Той пък напредна и пусна пас към свободния Сон, който стреля от движение и прати топката в мрежата на Арда.

В 20-ата минута Борислав Цонев опита с шут от дистанция. Ударът му с десния крак обаче мина встрани от вратата на Лудогорец. Десет минути след това пък Йозгюр Аксака центрира от левия фланг, Станислав Иванов беше близо до това да стреля с глава, но остана под топката. Това бяха и по-опасните моменти пред вратата на „орлите“ през първата част.

Дени Групер стреля по диагонала от границата на наказателното в 32-ата минута. Изпълнението му обаче не беше точно.

Минута преди края на първата част отново Дени Групер изпрати отлично центриране около бялата точка, където Квадво Дуа стигна до топката и от въздуха я прати в мрежата на гостите.

Разградчани изобщо не забавиха темпо и стартираха втората част с нов гол. В 47-ата минута Сон навлезе към вътрешността по чудесен начин, след което изведе Руан Круз. Нападателят стреля, а стражът на Арда игра с топката, но все пак тя влезе във вратата му за трети път в мача.

В 56-ата минута дойде нов добър шанс за Лудогорец. Кайо Видал получи в наказателното и стреля, но право в Господинов, който изби. След това последва и удар на Дени Групер, но много неточен.

Малко след това Спас Делев пое топката, нагласи си я на левия крак и от границата на пеналтерията шутира по диагонала. С хубавото си изпълнение не остави шансове на вратаря на гостите и увеличи на 4:0.

В 69-ата минута Иван Тилев стреля от границата на наказателното, а ударът му мина опасно близо до вратата на Хендрик Бонман.

Лудогорец реализира още един гол, само три минути след това. Сон комбинира отлично със Спас Делев и излезе на добра стрелкова позиция. От вътрешността на наказателното той не сбърка и преодоля Анатолий Господинов за 5:0.

В 76-ата минута Сон имаше шанс да оформи своят хеттрик, но този път от малък ъгъл не успя да преодолее стража на кърджалийци.

Две минути преди края на редовното време Феликс Ебоа Ебоа се извиси в наказателното на "орлите" и засече центриране от пряк свободен удар. Той насочи топката покрай стража на Лудогорец и вкара почетен гол.

efbet Лига

FT .

5 : 1

• 8’ Сон
  • 44’ Квадво Дуа
  • 47’ Руан Круз
  • 57’ Спас Делев
  • 72’ Сон
  • 88’ Феликс Ебоа
  • Край на мача!

90+1'
  • Арда върна гол! Феликс Ебоа Ебоа се извиси в наказателното на "орлите" и засече центриране от пряк свободен удар. Той насочи топката покрай стража на Лудогорец и вкара почетен гол.

88'
  • Смяна - Иво Казаков влиза на мястото на Йозгюр Аксака

84'
  • Смяна - Густаво Каскардо влиза в игра, Борислав Цонев излиза.

84'
  • Руан Круз показа страхотна техника и мина през двама играчи на гостите, след което обаче не успя да завърши.

82'
  • Сон имаше шанс да оформи своят хеттрик, но този път от малък ъгъл не успя да преодолее стража на кърджалийци.

76'
  • ГООООЛ! Сон комбинира отлично със Спас Делев и излезе на добра стрелкова позиция. От вътрешността на наказателното той не сбърка и преодоля Анатолий Господинов за 5:0.

72'
  • Смяна - Иван Йорданов заменя Педро Нареси.

70'
  • Смяна - Диниш Алмейда влиза на мястото на Оливие Вердон.

70'
  • Смяна - Матиас Тисера влиза, Квадво Дуа излиза от игра.

70'
  • Смяна - Аслак фон Витри влиза на мястото на Дени Групер.

70'
  • Жълт картон за Димитър Велковски.

69'
  • Иван Тилев стреля от границата на наказателното, а ударът му мина опасно близо до вратата на Хендрик Бонман.

69'
  • Смяна - Тонислав Йорданов заменя Офор Намди Чинонсо

63'
  • Красиво попадение! Спас Делев пое топката, нагласи си я на левия крак и от границата на пеналтерията шутира по диагонала. С хубавото си изпълнение не остави шансове на вратаря на гостите и увеличи на 4:0.

57'
  • Добър шанс за Лудогорец! Кайо Видал получи в наказателното и стреля, но право в Господинов, който изби. След това последва и удар на Дени Групер, но много неточен.

56'
  • Чинонсо Офор бе потърсен на близката греда, а той опита труден удар с глава, който обаче не се получи и топката мина над вратата на разградчани.

49'
  • ГОООООЛ! Сон навлезе към вътрешността по чудесен начин, след което изведе Руан Круз. Нападателят стреля, а стражът на Арда игра с топката, но все пак тя влезе във вратата му за трети път в мача.

47'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първото полувреме!

45+1'
  • ГООООООЛ! Отново Дени Групер изпрати отлично центриране около бялата точка, където Квадво Дуа стигна до топката и от въздуха я прати в мрежата на гостите.

44'
  • Трети жълт картон за гостите - този път го получава Джелал Хюсеинов.

37'
  • Дени Групер стреля по диагонала от границата на наказателното. Изпълнението му обаче не беше точно.

32'
  • Йозгюр Аксака центрира от левия фланг, Станислав Иванов беше близо до това да стреля с глава, но остана под топката.

30'
  • Феликс Ебоа получи жълт картон след грубо влизане.

23'
  • Борислав Цонев опита с шут от дистанция. Ударът му с десния крак обаче мина встрани от вратата на Лудогорец.

20'
  • Арда получи възможност да изпълни корнер. При него Джелал Хюсеинов стигна до топката и се опита да я свали с глава, но защитата на "орлите" се справи.

13'
  • ГООООЛ! Педро Нареси намери Дени Групер отляво. Той пък напредна и пусна пас към свободния Сон, който стреля от движение и прати топката в мрежата на Арда.

8'
  • Спас Делев изпълни пряк свободен удар, като изстрелът му бе отразен от Анатолий Господинов.