Черно море постигна изключително важна победа над Арда с 2:0 на стадион „Тича“. Герой за домакините се оказа голмайсторът на отбора Матиас Курьор, който се отличи с два гола. По този начин варненци се откъснаха от дъното, прекъсвайки негативната си серия без победа. Кърджалии от своя страна допуснаха първа загуба в шампионата за новия сезон.

lap.bg
29 снимки

В петата минута Делев центрира на първа греда от корнер, Милен Желев стреля с глава, но топката мина на сантиметри встрани.

В 13-ата минута гостите стигнаха до нов ъглов удар. Той бе изпълнен късо. Последва центриране, но след разбъркване, топката бе изчистена напред.

В 31-ата минута Панайотов отправи над 30-метров пас по въздух, Симеонов излезе да пресече подаването, но се размина с топката, а Курьор на празна врата отбеляза по диагонала за 1:0.

В 44-ата минута Илиан Илиев получи пред наказателното поле фронтално и стреля без да се замисля, но над вратата.

Рано-рано през второто полувреме, още в 49-ата минута след изпълнение на свободен удар от десния фланг, Васил Симеонов първоначално спаси удара с глава на Милен Желев, но впоследствие изпусна топката и Матиас Курьор бе на точното място, за да вкара за 2:0.

В 58-ата минута гостите изпълниха нов корнер, след който Коконов отправи удар, Ганев направи добавка с глава, но твърде слаба и Дюлгеров улови.

В 71-ата минута Иван Тилев получи топката, напредна няколко метра и шутира с десния крак, но покрай вратата.