Славия победи с 3:2 Арда в първи двубой от съботната програма в efbet Лига. Два гола за "белите" вкара Петер Макрилос (16, 72), разписа се и Георги Вълчев. Тонислав Йорданов (15) и Румен Руменов (40) отбелязаха попаденията за гостите. Победата бе първа за домакините от началото на декември, когато тимът на Тарханов спечели с 2:1 гостуването на Ботев Враца. Загубата бе твърде болезнена за тима от Кърджали, който се цели в топ 3 и не успя да се възползва от грешната стъпка на Локомотив Пд у дома.

Домакините влязоха по-активно в мача, но не успяха да застрашат вратата на Иван Караджов. Отговорът на Арда не закъсня и в 8-ата минута на два пъти стражът на "белите" Вуцов беше поставен на изпитание. И напълно логично в 15-ата минута гостите поведоха. Спас Делев изведе майсторски Александър Георгиев на левия фланг и той без забавяне пусна топката по земя към Тонислав Йорданов, който използва неразирателството между Петър Патев и Емир Виячки и отклони в мрежата за 0:1.

Реакцията на "белите" беше светакавична. Веднага след подновяването на играта от центъра Радослав Кирилов проби по левия фланг и центрира. Караджов изби, но топката беше посрещната пред наказателното поле от австралиеца Петер Макрилос, който с хубав шут я прати във вратата на гостите за 1:1.

Славия Арда

източник: sofascore.com

Последваха силни минути за домакините, които на два пъти обстрелваха вратата на Арда чрез капитана Димитър Рангелов, но без успех. Емил Стоев, който изигра мач №100 в елита, също нямаше късмет в завършващия удар.

Пет минути преди почивката гостите отново поведоха. Румен Руменов засече с глава центриране на Александър Георгиев отляво, надскачайки Филип Антовски за 1:2.

Втората част започна във вихреното темпо, в което завърши и първата. След няколко добри атаки и към двете врати, се стигна до попадение. В 55-ата минута халфът Георги Вълчев върна Славия в мача с много красив изравнителен гол. Димитър Рангелов задържа топката отляво в наказателното поле и върна по земя към непокрития Вълчев, който си нагласи топката и с топовен шут не остави шансове на Караджов - 2:2.

В 72-ата минута Славия стигна до пълен обрат. В основата му беше резервата Дарко Тасевски, който с гениален пас разсече отбраната на Арда и изведе Петер Макрилос очи в очи с Караджов. Австралиецът не трепна и промуши топката в мрежата за 3:2.

До края "белите" пропуснаха да затворят мача с още един гол, но Радослав Кирилов и Калоян Кръстев пропуснаха от удобни позиции.