Отборите на Ботев Пловдив и Арда Кърджали не успяха да се победят и завършиха при резултат 1:1 в двубой от 14-тия кръг на efbet Лига. Фернандо Виана откри резултата в 63-ата минута, но веднага след подновяването на играта Иван Коконов успя да донесе равенството на своя тим. „Канарчетата“ трябва да съжаляват, че не спечелиха, тъй като създадоха доста положения за още голове и бяха по-добрият отбор на терена, но заслуга за това има и вратарят на гостите Иван Караджов, който на няколко пъти спаси тима си с невероятни изяви под рамката на вратата.

GettyImages/Gulliver
20 снимки

Първата по-интересна ситуация дойде в 13-ата минута. Тодор Неделев центрира от корнер, а в наказателното поле Димитър Пиргов изпревари Зоран Гаич и отправи удар с глава, който обаче излезе в аут.

Три минути по-късно домакините организираха добра атака, при която Станислав Шопов пусна извеждащо подаване към Фернандо Виана. Нападателят напредна в половината на Арда и стреля, но слабо и вратаря Иван Караджов улови.

В 24-ата минута Арда организира първата си по-опасна атака. Радослав Василев се възползва от грешка на играч на домакините при изнасянето на топката и я отне. Напредна в половината на „канарчетата“ и стреля силно, но топката премина близо до гредата.

В 32-ата минута Матеус Леони отправи много прецизен и мощен изстрел, но вратаря Янко Георгиев успя да избие майсторски с една ръка удара му. Топката летеше къмгорния ляв ъгъл на вратата.

Пет минути след това Станислав Шопов се опита да спечели дузпа за своя тим и падна в наказателното поле след контакт с Румян Ховсепян. Главният съдия Драгомир Драганов обаче показа жълт картон за симулация.

В 52-ата минута Фернандо Виана също се опита да поиска дузпа за Ботев, след като бе съборен при от вратаря Иван Караджов, но се видя ясно, че стражът на гостите играе първо с топката.

В 63-ата минута Ботев откри резултата. Филип Филипов центрира страхотно от десния фланг в наказателното поле, където Фернандо Виана отбеляз прекрасно попадение с глава – 1:0.

Секунди след подновяването на играта Арда изравни. Топката стигна до Иван Коконв с малко късмет след удар на Деян Лозев. Коконов бе оставен непокрит на втора греда от Кристиан Димитров и от няколко метра разстояние нямаше как да пропусне да изравни – 1:1.

В 78-ата минута домакините можеха да поведат отново. Кристиан Димитров на втора греда върна много добре топката към Марко Перван, който стреля с глава от няколко метра, но Иван Караджов направи страхотно спасяване.

Две минути преди края на редовното време 17-годишнят дебютант Атанас Стоименов центрира на главата на Фернандо Виана, който се пребори във въздуха с Илиас Хасани и стреля към вратата, но отново капитанът на гостите Караджов спаси тима си.

Ботев остават на предпоследната 13-та позиция с актив от 10 точки. Арда са седми с 19. В следващия кръг "канарчетата" гостуват на Дунав, докато Арда приема Царско село в дербито на новаците в елита.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - АРДА 1:1

1:0 Фернандо Виана 63'

1:1 Иван Коконов 65'

Стартови състави на двата отбора:

Ботев Пловдив (4-3-3): 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипов, 5. Кристиан Димитров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 17. Лъчезар Балтанов (к), 22. Марко Перван, 23. Димитър Тонев, 8. Тодор Неделев, 14. Станислав Шопов, 92. Фернандо Виана

Старши треньор: Ферарио Спасов

Арда Кърджали (4-2-3-1): 1. Иван Караджов (к), 5. Зоран Гаич, 24. Илиас Хасани, 25. Матеус Леони, 6. Конър Рандал, 33. Дерен Сидоел, 20. Деян Лозев, 30. Жоао Амарим, 8. Румен Ховсепян, 99. Радослав Василев, 17. Иван Коконов

Старши треньор: Стамен Белчев

Главен съдия: Драгомир Драганов, град Варна