Арда Кърджали изигра отличен мач и напълно заслужено успя да надвие намиращия се в сериозна криза Ботев Пловдив с резултат 2:0 в мач от 3-ия кръг на efbet Лига. Иван Тилев успя да изведе кърджалийци напред в 37-а минута. Ласана Ндиайе удвои в 54-а минута, а "канарчетата" така и не намериха път към вратата на Васил Сеименов. Недоволството по трибуните доведе до доста освирквания и дори призиви за оставка на треньора Азрудин Валентич.

45 снимки

Началните минути в Коматево не бяха изпълнени с кой знае какви шансове. Постепенно Ботев успя да вземе инициативата и последвата няколко неточни удари от Брахими, Мертенс и Рабей, но нито един не беше особено близо до вратата на Симеонов.

В 16-а минута дойде и първото добро положение за пловдивчани. След дълъг извеждащ пас към тарана Мартин Секулич, той овладя по великолепен начин на гърди, а хубавият удар на хърватина беше спасен от Васил Сименов.

В 23-а минута Арда погледна на свой ред напред. Деян Лозев се отчете с много силен и много неточен удар отдалеч. Секунди по-късно и Ковачев пробва мерника след грешка на Ботев в изнасянето, но Аргилашки нямаше проблеми.

Осем минути преди края на полувремето обаче Арда успя да нанесе първия удар. След чудесна контраатака Иван Тилев беше изведен с чудесен пас зад защитата на Ботев, а неговият завършващ удар беше уверен, за да отбележи. Първоначално беше отсъдена засада, но ситуацията беше преразгледана и логично ВАР отсъди, че попадението е редовно.

Момчетата на Валентич започнаха активно втората част и в рамките на първите 5 минути създадоха известна суматоха след няколко ъглови удари, но се стигна само до неточен удар с глава на Брахими.

Само 4 минути по-късно обаче изоставането на "канарчетата" вече беше два гола. След статично положение и центриране на Котев топката беше отклонена към Ласана Ндиайе, който препарира Аргилашки за втори път - 2:0.

В 63-а минута домакините нацелиха греда. След ново центриране на Джеймс Ето'о, Николай Минков засече от много труден ъгъл, а топката кацна на горната греда на вратата на Васил Симеонов.

До края на мача положеняи почти нямаше, след като смените заваляха, а темпото и настроението при домакините напълно изчезна.

Ботев Пловдив - Арда 0:2

0:1 - Иван Тилев (37)

0:2 - Ласана Ндиайе

Ето и съставите на двата тима:

Ботев Пловдив: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев (К), 18. Самюел Супрайен, 44. Роберто Пунчец, 6. Дилан Мартенс, 22. Реда Рабей, 17. Николай Минков, 15. Джеймс Ето'о, 10. Емануел Току, 7. Мохамед Брахими, 9. Мартин Секулич

Арда: 36. Васил Симеоноев, 4. Милен Стоев, 6. Пламен Крачунов, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 18. Ласана Н'Диайе, 20. Деян Лозев, 33. Иван Тилев, 70. Христо Иванов, 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (К)