Арда надви Ботев Враца с 3:2 в истинско зрелище от 18-ия кръг на efbet Лига. Кърджалийци поведоха още в четвъртата минута с дежурния гол на Жуниньо, а след около половин час игра Пламен Крумов удвои. Малко след това Аласан Н'Диайе, който бе големият антигерой за врачани, си изработи червен картон и усложни още повече ситуацията за своя тим. Врачани съумяха да изравнят с голове на Даниел Генов и Чавдар Ивайлов, но в края на срещата Спас Делев донесе трите точки за своя тим.

Гостите стартираха изключително разконцентрирано в защита, което доведе до ранно попадение за домакините. Още в четвъртата минута Жуниньо успя да се възползва от грешката на защитника Аласан Н'Диайе и след като открадна топката с технично изпълнение я заби право в мрежата на Красимир Костов.

След попадението Арда заигра още по-добре и пренесе действието изцяло в противниковата половина. В 13-ата минута поредна грешка на Н'Диайе можеше да доведе до нов гол за "сините", което наложи неговата позакъсняла реакция. Защитникът скочи в краката на набиращия скорост Иван Коконов, но все пак игра с топката и не последва фаул за домакините.

С лекота момчетата на Николай Киров достигнаха до второ попадение. Грешникът отново бе Аласан Н'Диайе, който първо изпусна Спас Делев и извърши нарушение в близост до наказателното поле, а след това, при последвалото центриране, защитникът тотално изпусна Пламен Крумов, който с глава удвои аванса на своя тим.

Десетина минути по-късно Н'Диайе затвори кръга от глупости, изработвайки си втори жълт картон, с което остави отбора си с човек по-малко.

В края на първата част голмайсторът на първото попадение - Жуниньо, даде горчива нотка в представянето на отбора от Кърджали, тъй като получи болки в бедрото. Играчът даде сигнал, че няма да успее да продължи и бе заменен от бившия младежкия национал Тонислав Йорданов.

Lap.bg
40 снимки

Второто полувреме стартира с нова възможност за домакините. Спас Делев видя открилото се празно пространство и изненада с мощен удар, който мина на косъм от дясната греда на Костов и като по чудо не се превърна в трети гол.

Последва нова бърза атака с участието на Делев. Футболистът от с. Ключ напредна на скорост по фланга и подаде към Иван Коконов, чийто удар обаче бе блокиран от Христо Златински.

Кърджалийци се отпуснаха и сякаш приеха мача за спечелен, което логично доведе до гол в тяхната врата. В 73-ата минута врачани върнаха едно попадение чрез Даниел Генов. След грешка в атака на Арда, Генов и резервата Лагоа разиграха чрез двойно подаване, завършило със страхотен удар на българина право в мрежата на Иван Караджов.

Врачани съумяха да изравнят чрез Чавдар Ивайлов, който получи добър пас от Даниел Генов и с мощен удар с левия крак възстанови паритета.

​Радостта на гостите обаче бе краткотрайна, тъй като 4 минути по-късно Спас Делев каза последната си дума. Влезлият от пейката Иван Тилев проби по фланга и центрира към Делев, който матира Костов за 3:2.

Това обаче не сложи край на драмата, тъй като в последните секунди на срещата врачани получиха правото да изпълняват свободен удар. Даниел Генов преодоля стената, но стражът Иван Караджов се хвърли самоотвержено и по фантастичен начин съхрани победата за своя отбор.

Така Арда потрепери доста за трите точки, с които обаче влезе в Топ 3. Ботев Враца, от своя страна, изигра страхотно второ полувреме, но продължава черната си серия и остава на 11-о място.

Арда - Ботев Вр   КР 3:2
1:0 Жуниньо 4'
2:0 Пламен Крумов 29'
2:1 Даниел Генов 73'
2:2 Чавдар Ивайлов 81'
3:2 Спас Делев 85'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 1. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 11. Александър Георгиев, 13. Никола Таравел, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 27. Емил Мартинов, 37. Жуниньо, 71. Пламен Крумов (к)

Треньор: Николай Киров

Ботев Вр: 1. Красимир Костов, 9. Даниел Генов, 6. Даниел Гаджев, 20. Дориан Бабунски, 77. Мартин Николов, 10. Петър Атанасов, 16. Петър Генчев, 23. Христо Златински (к), 24. Аласан Н'Диайе, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев