Крилото на Арда – Светослав Ковачев, остана много доволен от успеха над Ботев Пловдив в Кърджали. Домакините се наложиха с 2:1, а Ковачев вкара и двата гола за победителите. Логично той бе избран и за Играч на мача, като за него гласуваха над 70% от участвалите в анкетата.

„Благодаря за награда. Като цяло мисля, че направихме доста добър мач, особено през второто полувреме. Радостни сме, спечелихме трите точки. Това беше най-важното.

Знаехме, че трябваше да спечелим на всяка цена, за да намалим разликата в точките. Има го и това, понякога става и обрания ефект, но важното е, че спечелихме. На почивката треньорът ни каза да се стегнем и че вярва в нас. Така се и получи. Няма как да има подценяване от наша страна, защото ние си гоим целите. В Ботев има лек спад, но не са слаб отбор.

Щом искаме да играем за седмото място, трябва да сме безгрешни. Очакваме коренно различен мач срещу Локомотив в София. Ще бъде доста тежко”, завърши Светослав Ковачев.