Тежка загуба с 0:5 претърпя Арда в първата си контрола от лагера в Турция. По два гола вкараха Янузи (11, 40) и Ото Джон (66, 81), разписа се още Ермао Вития (58).

Мачът започна отлично за тима от Косово, който поведе още в 11-ата минута. Гола отбеляза Янузи с удар отблизо. Две минути по-късно пред Ахмети се откри добра възможност, но топката мина покрай вратата на Караджов. В 25-ата минута страхотна комбинация между играчите на Прищина завърши с мощен удар на Коренича, но отново в аут. Съперникът удари и греда в 40-ата минута, а две минути по-късно Янузи вкара своя втори гол в срещата.

В 58-ата минута резервата Ермао Вития направи 0:3, след като получи хубав пас и с мощен шут прати топката във вратата на тима от Кърджали. Джон матира за четвърти път отбора на Арда в 66-ата минута.
Пламен Крумов опита да върне един гол в 72-ата минута от пряк свободен удар, но не уцели вратата.

Девет минути преди края Ото Джон засече центриране отдясно и оформи крайното 0:5.

Най-чистото положение за Арда се откри в 90-ата минута, когато Ахмед Осман отправи хубав удар с глава, но стражът на Прищина се намеси добре.

Следващата контрола на Арда е с Динамо Тбилиси на 25 януари.