Арда отстъпи с 0:2 от Апоел Беер-Шева в мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Това бе и европейски дебют за възпитаниците на Николай Киров, които участват в новосформирания турнир на УЕФА.

Първото полувреме премина привидно лежерно и бе лишено от чисти положения, но през втората част опитът на гостите натежа и те взеха нещата бързо в свои ръце. Въпреки двата допуснати гола, домакините показаха изключителни старания да разпечатат вратата на Ариел Харуш, като най-деен в действията си бе лидерът Спас Делев.

Павел Данев
83 снимки

Първите десетина минути минаха под диктовката на гостите, които обаче не създадоха нищо опасно, не предприемаха рискове и основно задържаха топката.

В 14-ата минута Лозев опита опасно центриране от десния фланг към Коконов, но топката бе изчистена в последния момент след шпагат на противников защитник.

Две минути по-късно Спас Делев пробва от малък ъгъл да изненада Харуш, но стражът внимаваше и улови.

В 18-ата минута Делев центрира към първа греда след корнер, а Милен Желев засече, но ударът му бе слаб и встрани от левия страничен стълб.

120 секунди по-късно след подаване от пряк свободен удар гостите попариха вратата на Караджов, но бе отсъдена засада.

В 23-ата минута Мариано Барейро засече с глава от фаул и отклони към десния ъгъл, ала Караджов плонжира и хвана кълбото.

Аколатсе пробва атрактивно изпълнение от границата на наказателното поле в 34-ата минута, но вдясно от очертанията.

С последната топка през първата част Делев изсипа в пеналта от ъглов удар, но в решителния момент Харуш се намеси решаващо и изби.

В 51-ата минута Мариано Барейро се извиси над всички в наказателното поле след подаване от корнер и откри от непосредствена близост.

4 минути след това Спас Делев шутира от над 30 метра, но на сантиметри в аут.

В 62-ата минута Делев отново бе в центъра на събитията, стреляйки от пряк свободен удар, но кълбото се отклони в стената. 2 минути по-късно деветката на Арда бе съборен на дъгата и отново потърси очертанията на вратата от фаул, но и този път не преодоля израелския блок.

Гостите нанесоха втори удар в 78-ата минута. Юджийн Ансах получи на левия фланг, финтира Деян Лозев и подаде по въздух към нахлуващия Дор Мича, който с приказно изпълнение покачи на 0:2.