Наставникът на Арда - Александър Тунчев, бе много доволен от победата с 1:0 над Берое. Повече от месец отборът нямаше отбелязан гол, като през този период записа две загуби и три нулеви равенства в efbet Лига.

“След серия от мачове, в които не отбелязахме гол, е нормално да започнем нервно. През второто полувреме създадохме ситуации и отбелязахме гол. Имахме други ситуации, които трябваше да ги развием по-добре и да си решим мача.

Футболистите малко се успокоиха след почивката, започнаха да играят по-бързо с топката. Момчетата придобиха увереност и повярваха, че сме по-добрият отбор.

В края имаше една изритана топка и ако играчът на Берое бе уцелил топката с глава, можеше да се окаже фатално.

За мен е важно всеки един от футболистите да е горе-долу в добра спортна форма. Разговаряхме няколко пъти с треньора на вратарите - не е заради грешката на Анатолий Господинов. Решихме да дадем шанс на Дичевски, за да е в някаква форма.

Трябва и когато гостуваме навън, да се опитваме да показваме тази игра. Ще се опитаме да презаредим батериите като за последно. Няма да играем контрола”, заяви Тунчев.