Ботев Враца и Арда завършиха при равенство 0:0 на стадион "Христо Ботев". Двата тима си поделиха по едно полувреме. Гостите бяха по-активният отбор през първата част, а през второто полувреме врачани на два пъти нацелиха гредите зад Месут Юсуф, но до последния съдийски сигнал нулите на таблото не бяха променени.

Възпитаниците на Николай Киров пропуснаха отличния шанс да финишират на първата позиция в Група Б и да избегнат гостуване на Черно море следващата седмица. Сега Арда ще трябва да чака чудото - закъсалият финансово и психологически Дунав да победи Ботев Пловдив в Коматево.

Антон Узунов
10 снимки

Гостите стартираха по-агресивно и още в самото начало Спас Делев центрира отляво, но нямаше негов съотборник, който да засече във вратата на Красимир Костов. В 7-ата минута отново нападателя нахлу в наказателното поле на домакините и подаде към непокрития Светослав Ковачев. Крилото реши веднага да стреля, но ударът му бе блокиран от Деян Иванов и опасността бе предотвратена.

В 11-ата минута врачани организираха добра атака отляво. Даниел Генов центрира остро в наказателното поле към капитана Валери Домовчийски, но Матеус Леони решително изби с глава пред нападателя.

Три по-късно Арда можеше да открие резултата. Чавдар Ивайлов допусна груба грешка в наказателното поле на домакините и върна топката назад, от което се възползва Спас Делев, който веднага реши да стреля от малък ъгъл, но кълбото прелетя над вратата.

Арда бе по-добрият отбор през първите минути на двубоя. Гостите предложиха разнообразни атаки, които криеха опасности през центъра и по лявото крило.

В 25-ата минута Доминик Янков изведе отлично Даниел Генов зад гърба на защитата на гостите. Вратарят на Арда Месут Юсуф излезе неразчетено и крилото го изпревари, но избяга малко встрани. Генов все пак центрира остро в наказателното поле към нахлуващия на скорост Валери Домовчийски, но Матеус Леони бе на мястото си и решително изби.

Възпитаниците на Николай Киров отговориха мигновено. Светослав Ковачев проби по дясното крило, където финтира двама, но Ангел Лясков изби топката, която отиде в непокрития в наказателното поле Спас Делев. Нападателят не се замисли и стреля в долния десен ъгъл, което принуди Красимир Костов с върха на пръстите си да избива в ъглов удар.

Веднага след това последва нова грешка на играч на Ботев Враца. Илия Миланов върна неразчетено към Красимир Костов, топката отскочи от неравност на терена, но след това стражът се намеси решително срещу Карадайъ.

В 36-ата минута Арда организира отлична атака. Александър Георгиев нахлу в наказателното поле и подаде към Светослав Ковачев. Крилото стреля, но ударът му бе блокиран от Ангел Лясков. Топката остана в полето на домакините и Георгиев стигна първи до нея. Халфът отправи удар отблизо, но Красимир Костов спаси.

Три минути по-късно Арда получи правото да изпълни пряк свободен удар на отлична позиция. Спас Делев застана зад топката и стреля в левия ъгъл, но вратарят на домакините боксира. Милен Стоев бе най-съобразителен и шутира от два метра, но високо над вратата, пропилявайки най-добрата възможност за гостите до този момент.

Това бе и последното по-сериозно положение пред една от двете врати за първото полувреме.

На почивката треньорът на домакините Антони Здравков направи две промени. За второто полувреме на терена не излязоха капитана Валери Домовчийски и Илия Миланов. Нападателят страдаше от контузия преди срещата, а на централният бранител на няколко пъти му бе оказвана медицинска помощ през първата част. На мястото на двамата се появиха Петър Атанасов и Атанас Зехиров.

Домакините стартираха вихрено втората част. Първата опасност дойде веднага след началния съдийски сигнал. Доминик Янков нахлу в наказателното поле. Халфът преодоля трима играчи на Арда и стреля отблизо, но Месут Юсуф изби в ъглов удар.

След последвалият корнер Петър Атанасов центрира остро в наказателното поле, където Аласан Н'Диайе изпревари вратаря на гостите и стреля, но топката срещна десния страничен стълб на вратата.

Натискът на Ботев продължи и в 55-ата минута Ангел Лясков стреля слабо в ръцете на Месут Юсуф. Арда отговори с опасна атака отдясно. Спас Делев получи в наказателното поле, но изстрелът му от около 10 метра бе слаб и премина покрай вратата.

Малко след това играта често бе накъсвана от нарушения на двата отбора и много често се налагаше лекарските екипи да влизат.

В 72-ата минута Том и Генов разиграха добре отдясно. Последният проби в накзателното поле и центрира към Петър Атанасов, който технично стреля, но топката срещна гърба на Месут Юсуф и след това се отби от левия страничен стълб.

Безспорно през второто полувреме Ботев бе по-добрият отбор и можеше да съжалява, че не водеше в резултата, след като на два пъти топката срещна гредите.

В 78-ата минута резервата Ахмед Осман стреля от границата на наказателното поле, топката рикошира в ръката на Аласан Н'Диайе, но главният съдия Ивелин Занев не посочи бялата точка, а даде сигнал, че Арда ще трябва да изпълни ъглов удар.

Малко след това Спас Делев центрира на първа греда от ъглов удар, Матеус Леони бе близо да нанесе удар с глава, но топката срещна тялото на Н'Диайе и излезе извън очертанията на терена, след което реферът посочи, че трябва кълбото да бъде вкарано в игра от вратаря на домакините.

В 85-ата минута Спас Делев бе намерен добре в наказателното поле на врачани, но изстрелът му с глава премина над вратата. В следващата минута Ботев отговори с техничен удар на Даниел Генов преминал покрай десния страничен стълб на Юсуф.

До края на двубоя двата тима не създадоха опасности и резултатът остана непроменен.

БОТЕВ ВР - АРДА 0:0

СЪСТАВИТЕ:

БОТЕВ ВР: Красимир Костов, Андреас Васев, Деян Иванов, Илия Миланов, Ангел Лясков, Даниел Гаджев, Аласан Н'Диайе, Чавдар Ивайлов, Доминик Янков, Даниел Генов, Валери Домовчийски

Треньор: Антони Здравков

АРДА: Месут Юсуф, Мартин Костадинов, Милен Стоев, Пламен Крумов, Матеус Леони, Емил Мартинов, Александър Георгиев, Иван Коконов, Светослав Ковачев, Спас Делев, Ерай Карадайъ

Треньор: Николай Киров

Съдия: Ивелин Занев

Стадион: "Христо Ботев", Враца