Отборът на Пирин Благоевград победи елитния Арда с 2:0 в контролна среща, играна на стадион "Христо Ботев" в югозападния град. И двете попадения отбеляза Антон Карачаноков, който откри в 60-ата, а след това оформи и крайния резултат от дузпа в 81-ата минута.

Първото полувреме на проверката не донесе нито едно чисто голово положение.

На няколко пъти двата тима имаха добри атаки, но до точен удар не се стигна.

Домакините обаче бяха малко по-активният тим на терена и по-често владееха топката.

През втората част домакините откриха резултата след час игра чрез Антон Карачанаков, който се разписа с хубав удар с десния крак от границата на наказателното поле.

Отново той бе точен от дузпа в 81-ата минута. Иван Тасев бе спънат в наказателното поле и съдията отсъди наказатален удар. Зад топката застана Карачанаков, който не сбърка.

ПИРИН - АРДА 2:0

1:0 Антон Карачанаков 60'

2:0 Антон Карачанаков (д) 81'

Съставите на двата отбора:

ПИРИН: 99. Петър Петров - 3. Александър Бастунов, 32. Стилиян Николов, 5. Николай Бодуров, 38. Александър Дюлгеров, 44. Конър Хендерсън, 17. Спас Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 15. Джон Аийна, 18. Преслав Йорданов, 31. Красимир Станоев

Старши треньор: Уорън Фийни

АРДА: 12. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 25. Матеус Леони, 8. Милен Желев, 73. Лъчезар Котев, 19. Румен Руменов, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 24. Ловре Кнежевич, 7. Спас Делев

Старши треньор: Николай Киров